Domácí RKZ žáků je za námi se skvělými úspěchy

Publikováno: 05. března 2020

V neděli a pondělí 1.-2.3 2020 proběhly ve Ski areálu Bílá v Beskydech republikové klasifikační závody žactva v alpských lyžařských disciplínách. Dlouhodobě nadprůměrné teploty bohužel nedovolily uspořádat původně plánovaný závod v SG, ten byl nahrazen pondělním vyřazovacím závodem, který doplnil původně plánovaný nedělní obří slalom.

I když počasí předvedlo celou škálu své rozmarnosti, preparované tratě  a tradičně silné pořadatelské zázemí umožnily regulérní průběh obou závodních dnů, na jejichž konci se z vítězství radovali Vojtěch Kučera, Barbora Peroutková, Václav Halakuc a Katrin Kudělásková v obřím slalomu a Oskar Klíma, Barbora Peroutková, Václav Halakuc a Simona Vomáčková ve vyřazovacím závodě.-

V součtu výsledků obou závodů kategorie starších žáků byl vyhlášen vítěz 35. ročníku Memoriálu Honzy Seilera. Jan Seiler byl členem oddílu lyžování TJ Vítkovice a členem českého reprezentačního družstva juniorů-sjezdařů. Při tréninku na Červené sjezdovce ve Špindlerově Mlýně 6. prosince 1973 ve svých 17ti letech tragicky zahynul.

Putovní pohár vítěze si odvezl Oskar Klíma z ST Victoria Brno k zřetelné radosti svého otce a trenéra, jehož jméno je na poháru mezi vítězi uvedeno u 12. ročníku v roce 1987.