Sjezdovky

SKI areál Bílá disponuje širkou škálou sjezdovek od sportovních FIS červených po rodinné modré. FIS sjezdovka č. 1 je homologovaná pro mezinárodní závody a patří mezi nejzajímavější v ČR. Trénují zde reprezentanti České republiky v alpském lyžování a místní klub vychoval na této sjezdovce mnoho skvělých závodníků.

Modré rodinné sjezdovky jsou ideální pro začátečníky a děti. A pro úplné začátky na lyžích je na jihu k dispozici největší lyžařský park na Moravě.

Aktuální stav sjezdovek

Panoramatický 3D snímek sjezdovek

Severní svah

Na vrchol Vás vyveze 4 sedačková lanovka nebo talířový vlek Javořinka. Severní svah je vhodný jak pro sportovní lyžaře tak pro začátečníky.

Aktuální stav sjezdovek

Červené sportovní sjezdovky

2,6 km středně těžkých sjezdovek, ideální pro sportovní jízdu s různými sklony

Modré rodinné sjezdovky

1,7 km lehkých sjezdovek s mírným sklonem a různými variantami jízdy. Sjezdovky jsou velice zábavné a při dobrých podmínkách zde naleznete obří slalom pro veřejnost nebo zábavnou FUN line.

FUN line

600 m dlouhá zábavná sjezdovka FUN line na sjezdovce Biskupská č. 9 s terénními vlnami a klopenými zatáčkami

Jižní svah

Na vrchol jižního svahu vás vyveze kotvový vlek Doppelmayr. Jih je vhodný zejména pro děti a začínající lyžaře. Díky velkému snowparku si zde užijí ježdění také freestyle lyžaři a snowboardisté.

Aktuální stav sjezdovek

Modré rodinné sjezdovky

1,3 km jednoduchých modrých sjezdovek pro začátečníky i pokročilé. Velká přehlednost sjezdovek a mírný sklon, který naučí každého lyžaře.

Snowpark

300 m dlouhý snowpark s mnoha překážkami, bednami a raily. Okraj snowparku je vhodný i pro začátečníky.

Dětský lyžařský park

90 metrů sjezdovek, 3 posuvné koberce a talířový vlek. Největší lyžařský park na Moravě je vhodný nejen pro děti, ale všechny začátečníky, kteří se seznamují s lyžováním  nebo snowboardem. Park disponuje mnoha pomůckami, dětským kolotočem, snowtubingem a dalšími věcmi, které vás naučí první oblouky.

Běžecké lyžování

Příznivci běžeckého lyžování mohou využít čtyři upravované běžecké trasy o celkové délce 79 km. Aktuální sjízdnost a stav běžeckých tras naleznete na www.bilestopy.cz

V obci Bílá se nachází 2 km osvětlený běžecký okruh pro večerní běžkování

Areál je plně vybaven kvalitním zázemím stravovacích služeb a ubytovacích možností, jejichž kapacita je doplněna i dalšími zařízeními v blízkém okolí.

Fotky najdete ve fotogalerii.