Sjezdovky

Areál Bílá je ukrytý v údolí horských lesů uprostřed malebných Beskyd. Je co by kamenem dohodil od Frýdku – Místku, doporučujeme příjezd přes Ostravici, cesta je lemovaná krásnými horami, přehradou Šancí a také bohatým jehličnatým porostem. Dávná pravda, že cesta je cíl, tady platí dvojnásobně, budete unešení.

Čerstvý vzduch, vůně lesa a tolik možností, jak si odpočinout od uspěchané doby. Areál Bílá je místem pro milovníky lyžování a sněhu. SKI areál Bílá disponuje širkou škálou sjezdovek od sportovních FIS červených po rodinné modré. FIS sjezdovka č. 1 je homologovaná pro mezinárodní závody a patří mezi nejzajímavější v ČR. Trénují zde reprezentanti České republiky v alpském lyžování a místní klub vychoval na této sjezdovce mnoho skvělých závodníků.

Modré rodinné sjezdovky jsou ideální pro začátečníky a děti. A pro úplné začátky na lyžích je na jihu k dispozici největší lyžařský park na Moravě s pohyblivým pásem pro ty nejmenší,

Aktuální stav sjezdovek

Panoramatický 3D snímek sjezdovek

Severní svah

Severnímu svahu dominuje vysílač, na hoře Zbojník. Na vrchol vás vyveze 6-ti sedačková lanovka s bublinou, odkud se můžete vydat dolů po červené závodní sjezdovce nebo po pohodové modré sjezdovce. Součastí mordé sjezdovky je talířový vlek Javořinka.

Aktuální stav sjezdovek

Červené sportovní sjezdovky

Na Bílé je dohromady 2,6 km středně těžkých sjezdovek, ideální pro sportovní jízdu s různými sklony. Můžete si vyzkoušet jízdu po závodní sjezdovce, kde pravidelně pořádáme mezinárodní závody.

Modré rodinné sjezdovky

Na své si přijdou rodiny s dětmi, nebo lyžaři, kteří mají radši mírnější sjezdovky. Na Bílé jsou téměř 2 km lehkých sjezdovek s mírným sklonem a různými variantami jízdy. O víkendech zde pravidelně pořádáme testovací dny různých značek lyží, jako je Atomic, Salomon a mnohé další. Lyže vám zdarma půjčí.

FUN line

Pokud vyjedete 6 – sedačkovou lanovkou na vrchol Zbojnické hory a zvolíte modrou sjezdovku, brzy je možnost se napojit na zelenou FUN LINE trasu, která je 600 m dlouhá má terénní vlny a klopené zatáčky.

Jižní svah

Jižní svah je vedle hotelu Bauer, tyto sjezdovky jsou opatřeny kotvovým vlekem. Jih je vhodný zejména pro děti a začínající lyžaře. Na jiždním svahu je také snowpark, kde se díky klukům z Bílá Graveyard tvoří skvělé zázemí pro freestyle lyžaře a snowboardisty.

Aktuální stav sjezdovek

Modré rodinné sjezdovky

Na Bílé jsou téměř 2 km lehkých sjezdovek s mírným sklonem a různými variantami jízdy. Velká přehlednost sjezdovek a mírný sklon, který naučí každého lyžaře.

Snowpark

Na Jižním svahu je 300 m dlouhý snowpark s mnoha překážkami, bednami a raily. Okraj snowparku je vhodný i pro začátečníky.

Dětský lyžařský park

Hned vedle hotelu Bauer je dětský lyžařský park, kde je 90 metrů sjezdovek, 3 posuvné koberce a talířový vlek. Největší lyžařský park na Moravě je vhodný nejen pro děti, ale všechny začátečníky, kteří se seznamují s lyžováním  nebo snowboardem. Park disponuje mnoha pomůckami, dětským kolotočem, snowtubingem a dalšími věcmi, které vás naučí první oblouky.

Běžecké lyžování

Příznivci běžeckého lyžování mohou využít čtyři upravované běžecké trasy o celkové délce 79 km. Aktuální sjízdnost a stav běžeckých tras naleznete na www.bilestopy.cz

V obci Bílá se nachází 2 km osvětlený běžecký okruh pro večerní běžkování

Fotky najdete ve fotogalerii.