• Ski Bílá Racing team

    Jsme lyžařský tým SKI Bílá, které baví závodění, lyžování, hory a hlavně kamarádi.

    SKI Bílá racing team

O oddílu - co děláme

Oddíl SKI Bílá

Oddíl závodního lyžování SKI Vítkovice Bílá je jedním z největších závodních lyžařských oddílů v České republice a je integrální součástí stejnojmenného zapsaného spolku SKI Vítkovice Bílá, z.s. Závodní oddíl stojí na 60leté tradici a využívá zázemí lyžařského areálu na Bílé. Pyšní se dobrou pověstí, kvalitními výsledky závodníků ve sportovních soutěžích a stabilní trenérskou základnou.

Oddíl SKI Bílá se snaží vychovávat mladé talenty a poskytovat jim kvalitní tréninkové a návazné služby tak, aby si krom výsledků odnášeli i radost z pohybu. Zároveň podporuje přátelské vazby mezi SKI Bílá, jeho závodníky a jejich rodiči, neboť jejich podpora je pro fungování závodního oddílu velmi důležitá.

Závodní kategorie v oddíle

Předžáci a přípravka

Nejpočetnější závodnická skupina těch nejmenších lyžařů. V přípravce se děti seznamují se závoděním v bránách a učí se všestrannosti na lyžích, protože ta je velice důležitá. Obsahem tréninku je hlavně všestrannost ve sportu. Děti si tak na soustředěních vyzkoušení vodní lyže, wind surfing, skialpy, freeride lyžování, gymnastiku a mnoho dalších sportů

Mladší a starší žáci

Žáci se již více zaměřují na specializovaný lyžařský trénink, ale všestrannost je stále důležitá. Lyžování je krásný sport právě v přípravném období, protože závodníci si vyzkoušejí mnoho druhů sportu. Žáci již závodí na celorepublikových závodech a cílem je dostat se do reprezentačního výběru a zúčastnit se mezinárodních závodů, kde si mohou porovnat síly s těmi nejlepšími alpskými lyžaři. Je to také první krůček k juniorské a dospělé kategorii, kde přichází rozhodnutí zda chce závodník dosáhnout Olympijských úspěchů, nebo bude lyžovat pro radost.

Junioři a dospělí

V našem oddílu jsme schopni dotáhnout juniory na reprezentační úroveň, ale pak již musí skloubit trénink i s jinými trenéry a specialisty na tuto disciplínu. Ovšem i v našem oddíle jsme měli dlouhá léta reprezentanty, kterým dostačoval náš trénink a byli schopni konkurovat těm nejlepším v republice. Juniorští závodníci se již musí rozhodnout zda to myslí opravdu vážně, nebo se budou lyžemi pouze bavit, protože lyžování na vysoké úrovni bere mnoho času a energie.

Trenér: Ondřej T.

  • Bývalý závodník oddílu SKI Bílá a reprezentant ČR
  • Trenér a servisman závodnic světového poháru
  • Trenérská a servisní účast na Mistrovství světa a Olympijských hrách

Aktuality oddílu

Tohle jsme my, #skibilaracingteam