Prázdniny na Bílé… TIPY co vše dělat

Publikováno: 19. února 2020

Nejlepší lyžování v Beskydech

Ski Bílá nabízí lyžování na všech sjezdovkách v délce 5,5 km, po ránu jsou sjezdovky příjemně přimrzlé a odpoledne lehce odměknou. Počasí je krásné. Večerní lyžování je každý den od 18 do 21 hodin. Aktuální stav

Snowpark

Na jižní sjezdovce najdete snowpark s mnoha překážkami jak pro méně zkušené (bedny, plastové potrubí) tak pro zkušení jezdce (raily)

Lyžařská škola a dětský lyžařský park

Na jižní sjezdovce se nachází největší dětský lyžařský park a lyžařská škola. Pokud máte skipas, lze tento park normálně využít jako klasickou sjezdovku. Vstup do parku je pouze na lyžích.

Lyžařská škola

Zimní zábava jinak než na lyžích

Sáňkování a bobování

Jižní sjezdovka nabízí vymezený prostor pro sáňkování. Když přijdete ke sjezdovce za hotel Bauer, dráha se nachází na pravé straně u velké dřevěné stodoly v lese. Skvělé místo pro bobování všeho druhu. Pozor dbejte opatrnosti.

Skialpy

V půjčovně u severního svahu si lze zapůjčit skialpové vybavení a vyrazit třeba na sjezdovku. POZOR vstup je povolen pouze na modrou sjezdovku při kraji pravé strany. Na sjezdovky lze jít skialpovat pouze během provozu areálu, tzn. během denního nebo večerního lyžování.

Snowbike (zimní kolo)

V půjčovně si lze také zapůjčit kolo snowbike a vyrazit třeba na blízké hřebeny. Jízda ve sněhu je zábavná a zajímavá. Ceník a pravidla

Kouzelné procházky

Na Bílé lze vyrazit na mnoho krásných míst. Kromě klasické turistiky na nejbližší kopce s krásnými výhledy na Beskydy nebo Slovenské hory lze určit cíle jako jsou chaty, kostely, vodní klauzy a další.

Zvířecí obora, Kostel sv. Bedřicha, Lovecký zámeček (lze i s kočárkem)

Pěkná procházka je ke zvířecí oboře, přibližně 2 km od centra obce po promenádě kolem řeky dál směr Rožnov. Po pravé straně zahlédnete kostel Sv. Bedřicha. Dále jdete až na konec promenády, kde se dáte vlevo a za pár metrů se vám ukáže lovecký zámeček. A už jen pár kroků a jste u zvířecí obory, kde najdete mnoho zvířat z místních krajů.